Dariusz Andrian

Chief Executive Officer - Poland, VMLY&R

 

OPIS

W swojej praktyce zawodowej łączy dwie perspektywy, człowieka ukształtowanego zawodowo przez duże międzynarodowe firmy i współpracującego z największymi markami zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku, ale także przedsiębiorcy współtworzącego i cały czas rozwijającego własną firmę.

Przeprowadził fuzję lokalnej agencji komunikacji marketingowej z globalnym liderem reklamowym WPP i wiodącą agencją amerykańską VML, by następnie efektywnie zintegrować na lokalnym rynku wszystkie podmioty Grupy Y&R z własnym zespołem.

Kieruje ponad 350-osobowym zespołem VMLY&R Poland, który ma na swoim koncie już ponad 230 nagród branżowych, w tym pierwsze w historii Grand Prix dla polskiej agencji w konkursie Cannes Lions. Zdobyli także tytuły Agencji Roku Cannes Lions w kategorii Good Track, Agencji Roku Effie, Agencji Roku KTR, Agencji Roku Innovation i Agencji Interaktywnej Roku IAB MIXX Awards.

Zarządzany przeze niego oddział VMLY&R zaliczono do najczęściej nagradzanych i najbardziej kreatywnych firm na świecie według The Drum World Creative Rankings 2020. Jego odpowiedzialność biznesowa wykracza poza lokalny rynek. Jest członkiem kadry zarządzającej regionem EMEA. W ramach Executive Leadership Team wspiera oddziały VMLY&R i ich klientów w zakresie adaptacji nowych rozwiązań i transformacji cyfrowej.

Kieruje także technologicznym Center of Excellence EMEA, oferującym klientom i partnerom fachową wiedzę, specjalistów i dostęp do skalowalnych rozwiązań z obszarów customer experience, mar-tech, e-comm i analizy danych.

Aktywnie działa na rzecz środowiska komunikacji marketingowej, najpierw jako członek Zarządu Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR, a od 2018 jako Prezes Zarządu. Od wielu lat wspiera rozwój najbardziej prestiżowego konkursu marketingowego w Polsce, czyli Effie, zarówno w Komitecie Organizacyjnym, jak i w pracach jury konkursu. Tu przez lata spotykał najlepszych marketingowych praktyków tworzących i transformujących marki i biznes.