Szymon Gutkowski

Managing Diretor, DDB Warszawa

 

OPIS

Zarządza agencją DDB Warszawa. Jest członkiem Rady Dyrektorów Kaspi Banku w Kazachstanie oraz Komitetu Sterującego Euro EFFIE z siedzibą w Brukseli. Jest absolwentem matematyki na UW i magistrem zarządzania - ukończył program Executive MBA Centrum Zarządzania UW i University of Illinois Urbana-Champaign.

Jest współzałożycielem a także i udziałowcem Grupy DDB, stanowiącej jeden z największych zespołów specjalistów (ponad 400 osób) działających w branży marketingu i reklamy w Polsce. Już we wczesnych latach dziewięćdziesiątych był jednym z pierwszych w Polsce strategów komunikacji marketingowej. Od tego czasu nieprzerwanie zajmuje się marketingiem i reklamą.

Współtworzył wiele marek i ich strategie w kraju oraz za granicą. Realizował też duże projekty komunikacji społecznej na zlecenie kolejnych polskich Rządów. Jest zaangażowany w działalność społeczną. W latach 2010-2016 i ponownie od lipca 2020 jest członkiem zarządu Fundacji Batorego. W latach 2014-2018 był Prezesem Stowarzyszenia Agencji Komunikacji Marketingowej SAR. Jest też Członkiem Rady Fundacji Projekt: Polska i Rady Fundatorów Fundacji Centrum Cyfrowe. W latach 2011-2015 był społecznym doradcą Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.